Dgs’de koca bir yılın çöpe gitmesi; 0,5 kuralını bilmelisiniz
Dgs'de 0,5 kuralını bilmelisiniz

Dgs’de koca bir yılın çöpe gitmesi; 0,5 kuralını bilmelisiniz

  • Post category:Dgs

Dgs sınavına evinde kendi başına hazırlanan sevgili öğrenciler; Dgs’de koca bir yılın çöpe gitmemesi için 2019 Dgs sınavında puanınızın hesaplanmamasına yol açan 0,5 kuralını bilmelisiniz.

Öğrencimiz olmasa da bize danışan evinde sınava hazırlanmış öğrencilerle yapılan görüşmelerde sınav sonuç kağıdında puanının hesaplanmadığını söyleyen öğrencilerle karşılaşınca fark ettik ki kurslarda bu bilgilendirmeler yapılıyor. Kurslara giden öğrenciler bu konuda bilgi sahibi ama evinde hazırlanan öğrencilerde bu konuda bilgisizlik sonucu bu yıl ki sınavında puan hesaplanmaması yani 0,5 kuralına takılma görüyoruz.

Emek vererek koca bir yılınızı verdiğiniz sınavınızın boşa gitmemesi için 2020 yılında hazırlanacağınız dgs sınavınızda 0,5 kuralını bilmelisiniz. Türkçe ya da Matematik’ten en az 0,5 ham puan almış olmanız yani Matematik bölümünden de Türkçe bölümünde de en az 0,5 ham puan almış olmalısınız.

Eğer her iki bölümde de en az 0,5 ham puan alamazsanız, puanınız hesaplanmayacaktır.

Bunun için her iki bölümden de ayrı ayrı en az 1 net yapmalısınız.

2020 Dgs sınavında aklınızdan bu kuralı çıkarmadan hazırlanmalısınız. Bu kuralı sınav yaklaşınca tekrar hatırlacağız. Bizi takip etmek isterseniz; Instagram ,Twitter, Facebook, Pinterest hesaplarımızdan takip edebilrsiniz. İyi çalışmalar, başarılar dileriz.